Bezprecedentní chování ruského agresora na Ukrajině odsuzuje technologická skupina Etnetera Group a vyjadřuje solidaritu všem lidem, kteří na Ukrajině brání svobodu a právo na sebeurčení. Pro naléhavou pomoc připravila 1 milion korun a své zaměstnance vyzvala k podpoře uprchlíků. Současně ukončila spolupráci s firmou Sberbank CZ.  

Přední česká technologická skupina Etnetera Group odsuzuje ruskou agresi na Ukrajině a připravuje kroky pro okamžitou i střednědobou pomoc nejen pro ukrajinské uprchlíky, ale i pro své zaměstnance, kteří jsou ukrajinské, běloruské či jiné národnosti a mají rodinné vazby na lidi prchající z válečné Ukrajiny.

Rozhodnutím majitelů vyčleňuje Etnetera Group částku 1 milion korun pro okamžitou i střednědobou pomoc Ukrajině. 

K iniciativě se připojuje také společnost AppSatori a na pomoc věnuje částku 100 tisíc korun.

„Věřím, že naše historická zkušenost s vpádem sovětských vojsk na československé území pomáhá probouzet Evropu k rozhodné obraně. Lidé na Ukrajině bojují o holý život. Jsme firma se svobodou v srdci, proto jsme okamžitě odeslali půl milionu korun na konto SOS Ukrajina a další půl milion korun vyčlěňujeme pro poskytnutí azylu a bezpečí lidem prchajícím ze svých domovů. Naše dveře jsou otevřené,“ říká Martin Palička, CEO Etnetera Group.

Společnost současně vyzvala své zaměstnance, aby byli připraveni poskytnout pomoc lidem,  kteří z Ukrajiny dorazí na české území. Zaměstnance z ukrajinského regionu také ujistila o bezvýhradné podpoře a placené volno nabídla těm, kteří nyní potřebují svým příbuzným či přátelům na Ukrajině pomoci.

Ve střednědobém horizontu bude Etnetera Group – její majitelé i zaměstnanci – otevřena všem formám pomoci, které zajistí důstojné podmínky života konkrétním jednotlivcům i rodinám z Ukrajiny. K tomu účelu dnes vyhlásila interní iniciativu UKRAJINA A MY, zaměřenou na dobrovolnou pomoc zaměstnanců s azylem, osobní asistencí, psychologickou péčí či jazykovou podporou. Pro tuto výzvu plánuje vytvořit novou pracovní pozici koordinátora pomoci, jazykově vybaveného pro přímou komunikaci s ukrajinským regionem.

Vedení Etnetera Group současně rozhodlo o okamžitém ukončení veškerých obchodních vztahů mezi firmami skupiny Etnetera Group a Sberbank CZ, a.s. Vypovídá tak dosavadní Smlouvu o poskytování servisní podpory pro firmu, kterou vlastní ruská centrální banka.

 

 

O Etnetera Group, a.s.:
Společnost Etnetera Group je prostřednictvím společností Etnetera, Etnetera Motion, Etnetera
Activate a Etnetera Sense zkušeným partnerem klientů při rozvoji digitální formy podnikání. Navrhuje a
vyvíjí webová a mobilní řešení pro komunikaci se zákazníky a ecommerce, datovou a webovou analytiku

Rita Gabrielová
Manažerka komunikace
rita.gabrielova@etnetera.cz
+420 702 174 103